✅ هزینه اخذ سیب سلامت در سال ۱۴۰1
امتیاز شما به این مطلب ؟
4.5/5 - (6 امتیاز)

اگر کسب و کار شما در حوزه تولید و عرضه محصولات غذایی، خوراکی، آرایشی و بهداشتی است حتماً می‌خواهید هزینه اخذ سیب سلامت را بدانید. زیرا اگر اقدام به ثبت برند ازجمله ثبت برند مواد غذایی نموده‌ باشید اخذ سیب سلامت از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌توانید انجام دهید. سیب سلامت یک نماد معتبر است که نشان‌ دهنده کیفیت محصول است. سلامت، اطمینان و رعایت اصول وقوانین از جمله فاکتورهای مهم در محاسبه کیفیت به شمار می‌آیند.

نکته مهم مدیریت ثبت اریکه درباره دریافت سیب سلامت : با سلام و درود خدمت تمامي صاحبين مشاغل و كليه اشخاص حقيقي و حقوقي كه قصد اخذ سيب سلامت را دارند . لازم به ذكر است تیم اریکه « فقط برای کارخانجات » سیب سلامت اخذ میکند و روند اخذ سیب سلامت با ۳ مدرک اصلی شروع میشود که عبارتند از؛ جواز تاسیس کارخانه یا پروانه بهره برداری آن، داشتن خط تولید مستقل و آماده به کار و استخدام مسئول کنترل کیفی خط تولید و ثبت برند در تمامی طبقات کالاهای درخواستی که قصد اخذ سیب سلامت در آن را دارند . لذا در صورتی که بصورت مشاغل خانگی و یا کارگاهی فعالیت میکنید ، تیم ما تخصصی در اخذ سیب سلامت در این زمینه را ندارد.
در صورت داشتن کارخانه فعال به همراه پروانه بهره برداری ، تیم اریکه می‌تواند تمامی امور ثبتی از قبیل ثبت شرکت و ثبت برند و اخذ کارت بازرگانی و ثبت سفارش و استخدام مسئول فنی و استخدام مسئول آزمایشگاه(یا معرفی آزمایشگاه همکار برای مدت یکسال جهت اخذ سیب در زمینه آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی) و صفر تا صد اخذ سیب سلامت شما را در این زمینه یاری کند

 

اگر محصول موردنظر از کیفیت و استاندار مطلوبی برخوردار نباشد، مطمئناً به فروش نمی‌رسد و اعتماد برند از بین خواهد رفت. در ادامه همراه ما باشید تا با اصول سیب سلامت، نحوه دریافت، مدارک لازم و هزینه اخذ سیب سلامت بیشتر آشنا شوید.

چرا باید برای دریافت سیب سلامت هزینه کنیم؟

اگر کسب و کار شما در حوزه تولید و عرضه محصولات غذایی، خوراکی، آرایشی و بهداشتی است باید نسبت به اخذ سیب سلامت اقدام فرمایید. سیب سلامت یک نماد معتبر است که نشان‌ دهنده کیفیت محصول می‌باشد. سلامت، اطمینان و رعایت اصول وقوانین از جمله فاکتورهای مهم در محاسبه کیفیت به شمار می‌آیند. اگر محصول موردنظر از کیفیت و استاندار مطلوبی برخوردار نباشد، مطمئناً به فروش نمی‌رسد و اعتماد برند از بین خواهد رفت.

شرایط لازم جهت اخذ سیب سلامت

به کسانی نشان سلامت تعلق می‌گیرد که یک کارخانه تولیدی دارای جواز تأسیس و پروانه بهره‌برداری داشته باشند. زمانی که محصول به مرحله تولید رسید باید اقدام به دریافت کد بهداشتی نمایند. کد بهداشتی نیز باید شامل یک سری شرایط مانند سرامیک بودن محوطه کارخانه، خارج بودن سرویس بهداشتی از سالن، متراژ سالن حداقل 180 مترمربع و رعایت باقی نکات بهداشتی باشد.

زمانی که کد بهداشتی دریافت شد، شرایط اخذ سیب سلامت فراهم می‌شود. پیش از آن‌که هزینه اخذ سیب سلامت را بدانید این نکته مهم وجود دارد که برند شما باید ثبت شده باشد تا واحد تولیدی برای اخذ سیب سلامت بتواند اقدام کند.

مدت اعتبار و مدت زمان اخذ سیب سلامت

فرایند دریافت سیب سلامت اگر با مدارک و اطلاعات کامل انجام شود حدوداً سه ماه زمان خواهد برد. مدت زمان اعتبار سیب سلامت برای هر محصول دو سال است و پس از اتمام این مدت باید به طور مجدد بررسی‌ها انجام و با توجه به عدم افت کیفیت آن محصول سیب سلامت تمدید خواهد شد. به دلیل تغییر سطح و به‌روزرسانی پروتکل‌های استاندارد، شرایط سازمان غذا و دارو، بر اساس پیشرفت‌های تکنولوژی و نوع بسته بندی محصولات دو سال به نشان سیب سلامت اعتبار تعلق گرفته است.

به‌دست آوردن اعتماد مشتری و فروش محصول قطعاً فرایند سختی است. شما می‌توانید با رعایت کامل استانداردهای سازمان غذا و دارو و تکمیل مدارک مربوطه این فرآیند را آسان کنید.

هزینه اخذ سیب سلامت

هزینه اخذ سیب سلامت در صورتی که خود متقاضی اقدام به دریافت آن نماید، شامل مبلغی نخواهد بود. اما اگر فرایند دریافت سیب سلامت به ادارات خدماتی سپرده شود بنابر تعرفه‌های تعیین شده متقاضی باید هزینه‌ای را متقبل شود. این نکته قابل ذکر است که اخذ سیب سلامت و مالیات هم‌راستا نبوده و مالیات به شرکت‌های دانش‌بنیان تعلق نخواهد گرفت.

شرایط محصولات جهت اخذ سیب سلامت

محصولاتی که دارای مشخصات زیر هستند می‌توانند نماد سیب سلامت را دریافت نمایند. توجه داشته باشید هزینه اخذ سیب سلامت بر اساس این فاکتورها سنجیده نمی‌شود.

 • محصولات دارای پروانه ساخت
 • محصولاتی که شرایط لازم از سمت سازمان غذا و دارو را رعایت کنند.
 • عدم استفاده از مواد خطرناک مانند اسیدهای چرب ترانس و … در محصولات
 • استفاده محدود از نمک در محصولات تولیدی
 • استفاده از افزودنی‌های ارگانیک در مواد اولیه محصولات
 • عدم استفاده از سموم مانند سموم قارچی، هورمون‌ها و .. در محصولات
 • استفاده از مواد فراسودمندی مانند پروبیوتیک، سن بیوتیک و… جهت بهبود محصولات
 • کاهش کالری محصولات با استفاده از کربوهیدرات‌های ساده و چربی‌های کمتر
 • محصولات غنی‌ شده از مکمل‌های مجاز مانند ویتامین‌ها و …
 • استفاده از تکنولوژی‌های مدرن جهت افزایش و بهبود ارزش تغذیه‌ای محصول و محصولاتی که از طریق تغییر فرمول، روند کیفیت آن‌ها رو به بهبود قرار دارد.
هزینه سیب سلامت

نشان سیب سلامت

مدارک لازم جهت دریافت سیب سلامت

قبل از بررسی هزینه اخذ سیب سلامت مدارک لازم جهت دریافت آن را بررسی خواهیم کرد. مدارک لازم جهت اخذ دریافت سیب سلامت شامل:

 1. گواهینامه ثبت برند
  شما می‌توانید در سایت مالکیت معنوی قوه قضاییه برند خود را به ثبت برسانید. به دلیل این‌که برند یا علامت تجاری به نوعی شناسنامه و هویت شرکت است، ثبت آن برای شرکت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. جهت دریافت گواهینامه ثبت برند، با مراجعه به سامانه مرکز مالکیت معنوی  اقدام به دریافت این گواهینامه نمایید.
 2. دریافت کد GS1
  جهت اخذ کد GS1 می‌توانید از طریق سایت ایران کد  اقدام فرمایید.
 3. نامه تأییدیه وزارت بهداشت
  دریافت نامه تأییدیه وزارت بهداشت جهت اخذ سیب سلامت امری ضروری است.
 4. مجوز تولید محصول
  پس از دریافت مجوز تولید محصول با مراجعه به سازمان غذا و دارو می‌توانید اقدام به دریافت سیب سلامت نمایید.

 

مراحل اخذ سیب سلامت

پس از ثبت درخواست متقاضی مبنی بر اخذ سیب سلامت، کارگزار مربوطه اقدام به بررسی‌ می‌نماید و سپس سازمان نظارت بر محصولات غذایی معاونت غذا و دارو نیز رسیدگی‌های لازم را انجام می‌دهد. پس از تعیین کیفیت محصول، آن را به کمیته‌ی کشوری ارسال و در آنجا نیز بررسی انجام می‌گردد. در آخر محصول با طی کردن این فرایند و در صورت دارا بودن کیفیت و شرایط لازم سیب سلامت را دریافت می‌کند و آن محصول معتبر شناخته خواهد شد.

مراحل اخذ سیب سلامت برای مشاغل خانگی

متقاضیانی که دارای کسب و کار خانگی باشند، جهت اقدام به اخذ سیب سلامت می‌توانند درخواست خود را به جهاد کشاورزی شهر خود ارسال نمایند. پس از استعلام جهاد کشاورزی از معاونت غذا و دارو، بازرس مورد نظر جهت بازدید از مکان کسب و کار به آن محل مراجعه می‌کند. درصورت دارا بودن شرایط محیطی مناسب و رعایت موارد بهداشتی به استعلام پاسخ داده و سیب سلامت به محصول آن کسب‌وکار تعلق می‌گیرد.

استعلام نشان سیب سلامت

حال که متوجه شدید هزینه اخذ سیب سلامت چقدر است دانستن این نکته راجع به استعلام سیب سلامت نیز خالی از لطف نیست. سه روش‌ جهت استعلام وجود دارد که در  جدول زیر به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

استعلام سیب سلامت

استعلام سیب سلامت

جمع‌بندی

به عنوان سخن پایانی باید خاطر نشان کرد، برای کلیه امور برند خود اعم از ثبت برند، اخذ نشان سیب سلامت، دریافت گواهینامه‌های مربوطه و …. حتماً به یک اداره خدماتی معتبر مراجعه فرمایید. هزینه اخذ سیب سلامت بسته به تعرفه ادارات متغیر است. شما با دریافت سیب سلامت محصول، عتماد برند را در بین مردم افزایش داده و فروش آن نیز بیشتر خواهد شد.