هزینه ثبت شرکت در دبی در سال 2022
امتیاز شما به این مطلب ؟

هزینه ثبت شرکت در دبی از نکات حائز اهمیت است؛ بنابراین در این مقاله ضمن بررسی مراحل ثبت شرکت در دبی، به بررسی هزینه‌های لازم برای ثبت شرکت در این شهر می‌پردازیم.

شهر دبی یکی مشهورترین شهرهای کشور ایالات متحده امارات است. دبی مرکز تجاری بین المللی محسوب می‌شود، به همین دلیل بسیاری از افراد برای اخذ اقامت کشور امارات و گسترش کسب و کار خود، به دنبال ثبت شرکت در دبی هستند.

هزینه ثبت شرکت در دبی

انواع شرکت برای ثبت در دبی

انواع شرکت‌های قابل ثبت در امارات و دبی به شرح زیر است.

 1. شرکت مشارکت عمومی (General partnership)
 2. شرکت مشارکت محدود (Limited partnership)
 3. ثبت شرکت با مسئولیت محدود Limited liability company (LLC))
 4. ثبت شرکت سهامی عام (Public joint stock company (PJSC))
 5. ثبت شرکت سهامی خاص (Private joint stock company (PrJSC))
 6. شرکت سهامی (Civil company)
 7. شعبه شرکت‌های محلی (Local company branch)
 8. شعبه شرکت‌های حوزه خلیج فارس (GCC company branch)
 9. شعبه شرکت‌های خارجی (Foreign company branch)
 10. شعبه ثبت شرکت ها در منطقه آزاد (Free zone company branch)
 11. شرکت غیر سهامی (Sole establishment)
 12. هولدینگ (Holding companies)

لازم به ذکر است که، تنها تعداد محدودی از شرکت‌های فوق برای ایرانیان در دبی قابل ثبت هستند. از جمله شرکت‌های قابل ثبت برای ایرانی‌ها در دبی می‌توان به شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی  (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی  (Sole Establishment) اشاره کرد. در ادامه مطلب، هزینه ثبت شرکت در دبی را برای ایرانی‌ها بررسی خواهیم کرد.

انواع مجوز ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی مستلزم دریافت یکی از انواع مجوزهای زیر است. نوع مجوزی که انتخاب می‌کنید به هدف شما از ثبت شرکت مربوط می‌شود. به‌ طور کلی 5 نوع مجوز برای ثبت شرکت در دبی وجود دارد:

مجوز حرفه ‌ای (Professional License)

این مجوز برای متقاضیانی با تحصیلات آکادمیک، استعدادهای درخشان یا افرادی که در زمینه حسابداری، حقوق، مشاوره و وکالت تخصص دارند، مناسب می‌باشد. با استفاده از مجوز حرفه‌ای امکان ثبت شرکت در دبی وجود دارد. هزینه ثبت شرکت در دبی با استفاده از این مجوز به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

مجوز تجاری (Commercial License)

متقاضیان ثبت شرکت و کسانی که قصد صادرات و واردات انواع کالا مانند لباس، زیورآلات، تجهیزات خودرو و غیره را دارند، می‌توانند از طریق مجوز تجاری نسبت به ثبت شرکت در دبی اقدام کنند. لازم به ذکر است که با اخذ مجوز تجاری،  معامله ملک و خودرو در دبی امکان پذیر است.

مجوز صنعتی (Industrial License)

اخذ این نوع مجوز برای ثبت شرکت در دبی در زمینه‌های تهیه، تولید و پردازش کالا می‌باشد. کالا‌های دارای مجوز تولید در دبی شامل مواد صنعتی، مواد غذایی، داروسازی، تولیدات محصولات چوبی، مبلمان و غیره هستند. متقاضیان مجوز صنعتی ملزم به راه‌اندازی شرکت در دبی هستند و تاسیس شرکت مجازی از طریق این مجوز امکان پذیر نیست.

مجوز فریلنسینگ (Freelance Permit)

مجوز فریلنسینگ مرتبط با کار آزاد است و از جمله محبوب‌ترین انواع مجوز کار در دبی محسوب می‌شود. متقاضیان شغل‌های حوزه هنر، نویسندگی، فناوری و سرگرمی می‌توانند با اخذ این مجوز در دبی مشغول به کار شوند. ثبت فیزیکی شرکت از طریق این مجوز ضروری نیست، متقاضیان می‌توانند از این طریق به صورت پاره وقت یا تمام وقت خدمات مورد نظر را ارائه دهند.

مجوز گردشگری (Tourism License)

دبی یکی از شهرهای توریستی امارات است و سالانه تعداد زیادی از گردشگران از سراسر جهان به این شهر سفر می‌کنند؛ بنابراین مجوز گردشگری از سوی دولت امارات به افرادی اعطا می‌شود که خدماتی را به گردشگران ارائه می‌دهند و همچنین در جذب توریست تاثیر گذار هستند. مشاغلی از جمله رستوران‌ها، کمپ‌های گردشگری و غیره می‌توانند این نوع مجوز را دریافت کنند.

مراحل ثبت شرکت در دبی

مراحل ثبت شرکت در دبی:

اگر قصد ثبت شرکت در دبی را دارید، پس از مشخص کردن نوع مجوز و نوع شرکت باید با ویزای توریستی به امارات سفر کنید. مراحل ثبت شرکت در دبی به شرح زیر است:

 • با استفاده از ویزای توریستی و به عنوان گردشگر وارد کشور امارت شوید.
 • درخواست ثبت شرکت را به سازمان توسعه اقتصادی امارات متحده عربی ارائه دهید.
 • مجوز تجاری مرتبط با شرکت خود را دریافت کنید. (این مجوز برای خرید و فروش کالا و واردات و صادرات کالا در امارات می باشد و فعالیت هایی مانند مشاور املاک را نیز شامل می‌شود )
 • با تبدیل ویزای توریستی به ویزای سرمایه گذاری (investor) و در نهایت با سپری کردن مراحل قانونی می‌توانید اقامت 3 ساله در دبی را دریافت نمایید.

لازم به ذکر است که انجام مراحل فوق 30 الی 40 روز زمان لازم دارد و متقاضی در این زمان باید در کشور امارات اقامت داشته باشد.

هزینه ثبت شرکت در دبی چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در دبی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. مواردی مانند نوع مجوز، نوع شرکت، منطقه مورد نظر برای تاسیس شرکت و… در میزان هزینه‌های لازم برای ثبت شرکت در دبی تاثیر گذار هستند. هزینه‌های تقریبی برای ثبت شرکت در دبی به شرح زیر است:

نوع خدمات

هزینه به دلار آمریکاهزینه به درهم امارات

اخذ ویزای توریستی

95

350

اخذ اقامت 3 ساله امارات

325

1200

ID کارت امارات

103

378

هزینه تغییر نوع ویزا183

675

مهر ویزا236

870

آزمایشات پزشکی87

322

جمع کل هزینه ها947

3438

طبق آمار منتشر شده در سال 2021 هزینه ثبت شرکت در دبی بین 8 تا 20 هزار دلار متغیر است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در دبی

همانطور که گفتیم، متقاضی در مرحله اول باید با ویزای توریستی به امارات سفر کند. مدارک لازم برای سفر به امارات شامل اصل مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه، پاسپورت و عکس پرسنلی است.

پس از طی کردن مراحل دریافت مجوز در دبی، مدارک تکمیلی برای ثبت شرکت در این کشور به شهر زیر است:

 • کپی ویزای توریستی و پاسپورت
 • ارائه مجوز شرکت
 • ارائه کارت ملی
 • ارائه اصل مدارک شناسایی کفیل در صورت وجود
 • کپی لایسنس شرکت
 • عکس با زمینه سفید
 • در صورت ثبت فیزیکی شرکت باید اجاره نامه ارائه شود.

دریافت مشاوره ثبت شرکت در دبی:

امارات بهترین کشور عربی برای ثبت شرکت است، به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در این منطقه هستند. از مزایا ثبت شرکت در دبی می‌توان به عدم نیاز به داشتن شرکت از قبل یا عدم نیاز به ارائه مدرک زبان اشاره کرد.

از طرفی هزینه‌ ثبت شرکت در دبی نسبت به سایر کشورهای عربی کمتر بوده و امکان پیشرفت و گسترش مشاغل در مدت زمان محدود نیز وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت در دبی می‌توانید با مجموعه ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

01 انواع مجوز ثبت شرکت در دبی کدام‌ها هستند؟
مجوز حرفه ‌ای، مجوز تجاری، مجوز صنعتی، مجوز فریلنسینگ، مجوز گردشگری
02 هزینه ثبت شرکت در دبی چقدر است؟
طبق آمار منتشر شده در سال 2021 هزینه ثبت شرکت در دبی بین 8 تا 20 هزار دلار متغیر است.